آیا میدانید طبق آخرین آماری که شرکت اپل منتشر کرده است ۸۰ درصد تصادفات در شب و در تاریکی اتفاق میافتد؟ از سده گذشته که خودرو وارد زندگی شد از همان موقع روشنایی خودرو ها مورد توجه قرار گرفت و در مرور زمان سیستم روشنایی خودرو تحولات مختلفی داشته است و این بار میخواهیم در مورد سیستم روشنایی AFS صحبت کنیم با ما همراه باشید.

Auto Lighting System
سیستم روشنایی سازگار AFS

علی رغم آنکه سیستم روشنایی خودرو برای رانندگان مسئله مهمی محسوب نمی شود ولی شرکت های خودرو سازی مطرح از قبیل مرسدس و BMW و هوندا در کنار شرکتی همچون اپل تحقیقات و آزمایشات بسیاری را در زمینه سیستم روشنایی خودرو صرف کرده اند و نتیجه این تحقیقات نمونه ای چون سیستم (AFS Adaptive Front light System) شده است.
سیستم AFS تلاش برای سازگاری سیستم روشنایی خودرو با محیط محسوب می شود که امروزه در تمام خودرو های لوکس و حتی در خودرو های متوسط و ارزان از قبیل مزدا ۳ نیز بکار برده می شود. ایده اولیه AFS زمانی شکل گرفت که محققان مشاهده کردند تعداد زیادی از تصادفات در شب مربوط به نقاط دید کور راننده در پیچ هاست ، محققان و مهندسان به این فکر افتادند که اگر بتوانند چراغ های خودرو را در پیچ ها به سمت داخل پیچ بچرخانند تا حد بسیار زیادی مسئله نقطه کور راننده در پیچ ها حل می شود. برای پیاده سازی این ایده مهندسان به سراغ علوم برق و الکترونیک رفتند و با استفاده از موتور های خاصی به نام موتور Servo و با کمک سیستم کنترل مرکزی خودرو (ECU) و سنسور زاویه ای توانستند این ایده را پیاده سازی نمایند. طرح نهایی به این صورت پدید آمد که سنسور زاویه ای به فرمان متصل می شود و با چرخش فرمان میزان و جهت چرخش فرمان و به طبع خودرو را به سیستم کنترل مرکزی یا ECU اعلام می نماید. در این هنگام ECU بر اساس اطلاعات دریافتی ، فرمان متناظر با آن را به موتور Servo برای چرخش در جهت مناسب ارسال می نماید و موتور که کاسه چراغ خودرو به آن متصل است در جهت مورد نظر گردش می نماید.
این ایده در خودرو ها آزمایش شد و نتیجه آن بسیار امیدوار کننده بود ولی برای افزایش عملکرد AFS و بالاتر بردن کارایی آن مواردی به این ایده کلی اضافه شد که طی آن سرعت خودرو نیز علاوه بر میزان چرخش فرمان بر میزان چرخش چراغ اثر می گذارد که دلیل آن افزایش دید راننده در سرعت های بالاتر در گذر از پیچ ها می باشد. همچنین هنگام توقف در چهارراه و یا در هنگام تغییر مسیر در چهارراه چراغ های متناظر با جهت تغییر مسیر نیز به میزانی در جهت حرکت می چرخند تا دید راننده را در هنگام تغییر مسیر بالاتر ببرد.
براساس مشاهدات در کشورهای مختلف جهان مانند: ژاپن و آلمان نتیجه استفاده از نسل اول AFS در خودروها افزایش ۳۰% دید راننده در پیچ ها بود و در نتیجه تصادفات به میزان قابل قبولی کاهش یافتند.
شرکت اپل به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه توسعه تکنولوژی های روشنایی خودرو در حال توسعه و تکمیل نسل بعدی سیستم AFS می باشد و موارد جالبی را به آن اضافه کرده است. در نسل دوم امکان تنظیم ارتفاع به صورت همزمان با چرخش وجود دارد تا با دریافت اطلاعاتی چون زاویه و چرخش بدنه بر روی سطح جاده بتوان به بهترین صورت جاده را برای راننده روشن نمود. در نسل جدید سعی شده است تا علاوه بر روشنایی لازم در پیچ ها ، روشنایی در شرایط جوی و محل رانندگی نیز مد نظر قرار بگیرد برای مثال از آنجایی که رانندگی در شهر با خارج شهر متفاوت است میزان روشنایی چراغ ها در هر کدام از مکان ها به صورت خاص تنطیم خواهد شد تا بهترین شرایط را برای راننده و رانندگان سایز خودرو ها فراهم آورد.
در نسل بعدی سیستم AFS سعی شده است تا با استفاده از سیستم های ارتباطی ماهواره ای و GPS محل دقیق پیچ ها و زاویه پیچ و ارتفاع جاده در پیچ ها به خودرو اطلاع داده شود تا خودرو به صورت هوشمند و بر اساس جاده ای که در پیش است روشنایی لازم را تامین نماید.

Auto Lighting System 2
سیستم دید در شب

با تمام تلاش هایی که در جهت بالا بردن کارایی سیستم های روشنایی در سطوح مختلف شده است اما آمار تصادفات در شب همچنان بالا است. سیستم های چون لامپ های روشنایی Bi-Xenon و سیستم AFS تا حد زیادی روشنایی جاده را برای راننده تامین می نمایند اما مشکلاتی چون تابش نور در دید راننده مقابل را نیز به همراه دارند ، همچنین بر اساس گزارشات پزشکی با بالا رفتن سن و گذشتن از مرز ۴۵ سال بینایی انسان دچار افت می شود که خود این امر باعث عدم دید در تاریکی می شود. مهندسان برای غلبه بر این مشکل در خودرو ها به فکر استفاده از سیستم دید در شب افتاده اند.
سیستم دید در شب مدت ها است که در زمینه های نظامی و برای عملیات در شب مورد استفاده قرار می گیرد و اخیرا شرکت های BMW و مرسدس بنز که در امر ساخت خودرو مشغول هستند به ارائه این محصول به عنوان آپشن در خودرو های لوکس خود روی آوردند.
سیستم های دید در شب بر مبنی امواج فرو سرخ کار می کنند امواج فرو سرخ به طیفی از مجموعه نور گفته می شود که طول موج آن بیشتر از طول موج نور قرمز رنگ است که قابل دیدن برای ما می باشند. البته خود امواج فرو سرخ دارای تقسیماتی است که این تقسیمات نیز بر اساس تفاوت در طول موج بنا نهاده شده است. امواج فرو سرخ به ۳ دسته فروسرخ نزدیک (Near  Infrared یا NIR) و فروسرخ میانه (Mid-Infrared یا MIR) و فرو سرخ دور (Far-Infrared یا FIR) تقسیم می شوند. مشخصات هر یک از این امواج فرو سرخ منحصر به فرد می باشد که این مشخصات باعث کاربرد خاص آنان می شود ، از جمله این مشخصات برای FIR این است که نمایشگر حرارت است یعنی هر شئی که حرارت یا گرمایی را تولید کند ازسطح خود FIR پخش می نماید. از سویی دیگر با استفاده از NIR وبا کمک از تکنولوژی میتوان تصویری از محیط باز تابنده این موج درست کرد که محیط را با وضوح بالا نمایش می دهد. هر ۲ این تکنولوژی ها در حیطه نظامی پر کاربردند و هر یک نکات مثبت و منفی خود را دارد برای نمونه از نکات مثبت استفاده از FIR که به Thermal Imaging هم معروف است برد قابل قبول و بالای آن است به طوری که با استفاده از این سیستم می توان اشیا ساطع کننده گرما را تا برد ۳۰۰ متر تشخیص داد ولی نکته منفی آن است که این نوع امواج فرو سرخ فقط موجودات رنده و اشیا ساطع کننده گرما را تشخیص می دهند.
از طرفی با مراجعه به سیستم های NIR می بینیم که این سیستم دارای فدرت تشخیص بالا است زیرا محیط اطراف را به صورت کامل نمایش می دهد ولی به علت استفاده از امواج NIR برد آن نسبت به FIR کم می باشد به طوری که برد مفید آن معمولا ۱۵۰ متر است.
شرکت BMW از سیستم FIR یا Thermal Imaging برای پیاده سازی دید در شب استفاده می نماید این در حالی است که مرسدس از NIR سود می جوید.
از آنجا که سیستم های دید در شب کامل نمی باشند و هر یک دارای نکات منفی و مثبت مربوط به خود است نمی توان به تنهایی برروی این سیستم ها برای رانندگی در تاریکی استفاده کرد ولی با قرار دادن سیستم هایی چون AFS و لامپ های پرنور چون Bi-Xenonn و با اضافه کردن کمی احتیاط به رانندگی در شب می توان میزان تصادفات شبانه را که آماری بین ۷۰ تا ۸۰ درصد تصادفات را به خود اختصاص می دهند به میزان قابل توجهی پایین آورد.

bmw3-nightvision-med-w

دیدگاه خود را بنویسید