اصول و نکات مهم در نورپردازی آبنما

 

نورپردازی-آبنما

 

اگر شما در باغ یا ویلای خود یک آبنمای سه ردیفه دارید، یا اینکه یک آبشار زیبا در آن جاری است، چگونه آن را در هنگام شب می بینید؟

نورپردازی آبنما از مهم ترین و پیچیده ترین انواع نورپردازی می باشد که حتما باید توسط یک شرکت متخصص این کار صورت بگیرد تا هم در عین به وجود آوردن زیبایی نکات ایمنی در نورپردازی را نیز رعایت کنند تا خطری ایجاد نشود.در هنگام نورپردازی آبنما می بایست به چندین مورد به طور همزمان توجه داشته باشید، اینکه شما باید به وضوح آب در داخل آبنما، متریال های بکار رفته در آبنما، چگونگی قرار دادن کابل ها جهت اینکه در داخل آبنما به شکلی که مخفی قرار بگیرند و دیده نشوند و اینکه چراغ ها را به شکلی داخل آبنما جای گذاری کنیم تا حجم چراغ ها زیبایی آبنما را کاهش ندهد، همه این موارد در نورپردازی آبنما بسیار حائز اهمیت است.

نورپردازی-آبنما

در اینجا به اصول و نکات مهم در نورپردازی آبنما جهت بالاتر بردن کیفیت نورپردازی آبنما می پردازیم:

  1. ایجاد حس آرامش در افراد:

نورپردازی آبنما می بایست به شکلی انجام شود تا حس آرامش را در فرد به وجود آورد. اگر نورپردازی آبنمای مورد نظر به درستی انجام نشود افراد به جای احساس هماهنگی  و آرامش در هنگام نگاه کردن به آبنما، در گیر ایجاد هماهنگی نور با صدای آبنما در ذهن خود می گردد.

به طور مثال، زمانی که آبشاری در داخل آبنما وجود دارد و حوضچه ای پر از آب در برابر آن قرار دارد چراغ را به شکلی باید در آب قرار داد تا با نور ساطع شده از آن بتوان حس آرامش را دریافت کرد. برای اینکه این حس در بیننده ادامه پیدا کند باید ابزار و کابل ها را به شکلی قرار داد که از دید افراد مخفی شوند و به چشم آنها نیاید.

نورپردازی-آبنما

  1. استفاده از نوری مناسب و مطلوب:

در هنگم نورپردازی آبنما، یکی از مهمترین موضوعاتی که مطرح است و باید به آن توجه داشت، دقت به میزان عمق موجود در داخل آبنما است چرا که با تغییر میزان عمق، میزان شدت نور و توان چراغ بایدتغییر کند.

همچنین توجه به متریال استفاده شده در آبنما نیز مهم است، چرا که سنگ تیره نور را جذب و سنگ روشن بازتاب نور تابیده شده بر آن را مضاعف می کند.

نورپردازی-آبنما

دیدگاه خود را بنویسید